הפלגת צלילה וטבע באיי סיישל

יציאה: 14.10.21 | חזרה: 21.10.21 | בהדרכת אסף כרסנטי

סיישל, ארץ מהחלומות. איים קסומים שנראים כאילו יצאו מגלויה, מי טורקיז צלולים ונעימים, טבע מדהים מעל ומתחת למים. הצלילות והשנירקולים בסיישל עשירים בדגה ובטופוגרפיה תת-ימית מרתקת, אותם בולדרים יפהפיים שמעטרים את החופים הלבנים, מהווים גם את התפאורה התת-ימית למרבית הצלילות באיים. גם הטבע מעל המים עשיר ומגוון, עופות ים מקננים, צבי ענק, סרטנים ואגוזי קוקוס ענקיים – זהו טיול שייט ייחודי במסלול המשלב בין צלילות קסומות לטיולים יבשתיים מהמיטב שיש לאיי סיישל להציע. 

 

הספינה Sea Bird

מפרשית חדישה ומפנקת, באורך 42 מטרים, ובעלת 4 מפרשי ברמודה מודרניים. סלון מרווח עם מיזוג אוויר, חדר אוכל בפנים ובחוץ, סיפון שמש רחב ידיים ועוד. בכל החדרים מיזוג אוויר, שירותים ומקלחת פרטיים. את ההפלגה מלווה סירת עזר נוחה לצלילות, ירידות לחוף וכו'.

 

יום 1> 14.10.21

טיסה לסיישל וצלילות בצפון האי מאהה

המראה בלילה שבין ה-13 ל-14 לחודש, בטיסה ישירה. נחיתה בבוקר ועלייה לספינה. לאחר ארוחת הבוקר נפליג לצפון האי הגדול מאהה לצלילות ראשונות. לארוחת ערב נעצור במפרץ מקסים, לברביקיו על החוף.

יום 2> 15.10.21

פארק ימי באיה טרניי (Baie Ternay(

לאחר ארוחת בוקר נרד לצלילה ראשונה בין סלעי גרניט, תעלה ומעברים תת-ימיים, עם להקות דגים גדולות. נפליג דרומה לשמורה הימית באיה טרניי ונצלול מתחת למגדלור, אזור העשיר בלהקות צבעוניות, חסרי חוליות שונים וכרגיל טופוגרפיה של סלעי גרניט גדולים.

יום 3> 16.10.21

האי פרלין, ביקור בעמק Vallee de Mai

באור ראשון ה-Sea Bird תעשה את דרכה לכיוון האי פרלין, ובחצי הדרך אל האי נעצור לצלילת בוקר ב-Bitter Rock. זוהי צלילה בים פתוח, בעומק שבין 17 ל-30 מטרים. בשעות אחר הצהריים נרד לאי פרלין לטיול מודרך באתר המורשת העולמי (ע"י ארגון UNESCO) בעמק Vallee de Mai. בשמורה זו צמחייה טרופית קסומה, וריכוז גבוהה במיוחד של דקלים ייחודיים לאיי סיישל שהמפורסם בהם הוא "קוקוס הים" (Coco De Mer). ניתן לצפות בשמורה במספר בעלי חיים, כולל ה"תוכי השחור" האנדמי לאיים, שכיום הוא בסכנת הכחדה.

יום 4 > 17.10.21

האי לה דיג (La Digue island) 

נמשיך במסענו מזרחה, ובשעת בוקר מוקדמת נצלול באי מריאן (Marianne island) באתר צלילה שנקרא "הקתדרלה" בעקבות מבני הגרניט המרשימים שבו. באתר זה סיכוי גבוה למפגש עם כרישים שונים. נפליג דרומה לאי Grande Soeur, אי בתולי שבקצהו הדרומי אתרי צלילה ושנירקול עשירים באלמוגים, אולי שונית האלמוגים היפה בארכיפלג. נבקר ונסייר באי המקסים לה דיג, שבו אופניים הם עדיין כלי התחבורה העיקרי. 

יום 5 > 18.10.21 

האי קוריוס (Curieuse island) 

נתחיל את היום בצלילת בוקר מוקדמת בסלע אווה מריה (Ave Maria Rock) העשיר באלמוגים צבעוניים, ובהמשך היום צלילה שנייה בגני האלמוגים (Coral Gardens) שוב עם שונית אלמוגים עשירה, להקות דגים גדולות וגם דגים פלאגיים שמגיעים לשונית כדי לצוד. בשעות אחר הצהריים נבקר בשמורת הטבע של האי Curieuse להליכה דרך יער המנגרובים (עצים המסוגלים לצמוח במי מלח) ואל חוות שימור צבי ענק שהיו נפוצים פעם באיים והיום נותרו בעיקר באיים המרוחקים.

יום 6 > 19.10.21

האי אריד (Aride) 

את צלילת הבוקר נבצע ב-Pointe Rouge בקצה הדרומי של האי Curieuse, זהו אזור עשיר בלהקות של דגי שונית, תוכינוני גבנת גדולים, כרישים לבני קצוות ועטלפי ים. בשעות בוקר מאוחרות נצא לסיור מודרך באי אריד, שמורת טבע חשובה לשימור מיני ציפורים נדירות, שלחלקן אפשר ממש להתקרב בעת הקינון, ובעלי חיים נוספים. בשעות אחר הצהריים נבצע צלילה נוספת ב-Booby Rock, עם כרישים לבני קצוות, כרישים אפורים, צבים ומחבטנים. 

יום 7 > 20.10.21 

הפלגה לאי מאהה וצלילות בצפון האי 

בשעת בוקר מוקדמת נעשה את דרכנו חזרה למאהה, האי הראשי ובו נבצע את הצלילות האחרונות שלנו לטיול זה (כמו גם את בדיקת הקורונה שיש לבצע לפני החזרה לארץ). 

יום 8 > 21.10.21 

טיול יבשתי במאהה וטיסה ארצה

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד לשלם מהספינה וצוותה, ונצא לטיול במגוון אתרים באי הגדול מאהה. ובצהריים נעבור לשדה התעופה להמראה בשעה 17:30. ננחת בנתב"ג בלילה של ה-21 לחודש.

הערה לגבי הלו"ז: מסלול ההפלגה, לוח הזמנים ובחירת אתרי הצלילה עשויים להשתנות בכל עת על פי מזג האוויר והחלטות הקפטן והצוות בזמן אמת.

מחיר

3,545 אירו לאדם (בחדר זוגי)

המחיר כולל

 • העברות
 • טיסות ישירות
 • לינה בספינה משך כל הטיול, בחדר זוגי
 • בימי ההפלגה כלכלה מלאה
 • הדרכה בעברית – אסף כרסנטי ובאנגלית על ידי צוות הספינה
 • ירידות וסיורים בחוף לפי המפורט. כ-12 צלילות

המחיר אינו כולל

 • מסים מקומיים וכניסה לשמורות – כ-160-150 אירו לאדם
 • ביטוח רפואי ומטען
 • טיפים לצוות (מומלץ כ-70-90 אירו לאדם)
 • הוצאות אישיות
 • ארוחות מחוץ להפלגה ולטיסות
 • בדיקות קורונה בארץ ובחו"ל (הבדיקה בסיישל עולה כ-110 אירו)
 • ויזה לסיישל – 25 אירו

טיסות (עשוי להשתנות בהמשך בטיסות דומות)

טיסה הלוך

14.10 שעה  00:25 ת"א – מאהה, נחיתה 07:45 ב-14 לחודש \ טיסת אייר סיישל

טיסה חזור:

21.10 שעה  17:30 מאהה – ת"א, נחיתה 22:50 ב-21 לחודש \ טיסת אייר סיישל

 

תנאים כלליים

תנאי תשלום

200 אירו עם הרישום, יתרת התשלום עד 30 ימי עסקים לפני הטיול. תשלום באשראי אפשר ב-3 תשלומים שווים.

 

דמי ביטול

– אם יבוטל הטיול עקב הקורונה, החזר מלא של כל מה ששולם. אם יהיה צורך בבידוד של 7 ימים ומעלה לחוזרים (מחוסנים) מסיישל – תהיה אפשרות לבטל ללא דמי ביטול כלל, כלומר עם החזר מלא של כל מה ששולם.

ביטול מסיבה אחרת:

– עד 30 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול 200 אירו.

– עד 15 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 50% מעלות הטיול.

– פחות מ-15 ימי עבודה לפני הנסיעה – דמי ביטול בסך 100% מעלות הטיול.

 

 

ההחזרים הכספיים הנובעים בגין ביטול טיול יבוצעו תוך 30 יום מיום קבלת הודעה בכתב על הביטול, בין אם על ידי הלקוח ובין אם על ידי החברה בחו"ל. הכסף המוחזר יחושב בערכים דולריים.

הבהרה לגבי מועד הביטול על ידי המטייל: הודעה על ביטול יש למסור למשרדנו בכתב, בשעות העבודה (אפשר בפקס).

הבהרה לגבי "ימי עבודה": ימי עבודה הם הימים א' עד ה' – להוציא חג או ערב חג.

הרשמה מכאן