פולינזיה הצרפתית 23 לפברואר עד 6 למרץ 2020 בהדרכת אסף כרסנטי

הפלגה בלב האוקיינוס השקט, אל הארכיפלג של טואמוטו שבפולינזיה הצרפתית הכולל כמה מאתרי הצלילה הטובים ביותר בעולם, בחלקם מאות כרישים מתקבצים, באחרים להקות דולפינים או מנטות, עם  שוניות אלמוגים יפהפיות, שפע של דגים צבעוניים ונופים מרהיבים מעל המים. הטיול במסלול מדהים בין שניים מאתרי הצלילה הטובים בעולם: Tiputa pass ברנגירואה, שבו נצפה לראות מנטות, פטישנים, כרישים שחורי קצוות, כרישים כסופי קצוות ואחרים, ו”The wall of Sharks” בפאקארווה שם נראה… קיר של כרישים!

מסלול הטיול:                    

יום 1 > 23.2.20

טיסה לטהיטי, דרך לוס אנג’לס
ניפגש בשדה התעופה בשעת בוקר ונעלה על הטיסה הארוכה לטהיטי, בירת פולינזיה הצרפתית, לאחר קונקשן בלוס אנג’לס.

יום 2 > 23.2.20

נחיתה בטהיטי, מנוחה במלון
עם הנחיתה הלילית בטהיטי, נעבור לרזורט מלון נעים ונוח באי, לנוח מהטיסות, ולקום רעננים למחרת באי טהיטי!

יום 3 > 24.2.20

טיול ברכבי שטח אל עמק פפנו (Papenoo Valley)
נצא ברכבי שטח פתוחים לטיול מרתק אל תוך העמק שבלב האי הגדול של טהיטי, אל ג’ונגל סבוך ושופע, אתרים ארכיאולוגיים, מפלים שוצפים ומכתש געשי אדיר במרכז האי. נסיים בשעות אחה”צ ונחזור לרזורט לנוח וליהנות ממתקני המלון, או שניקח מונית קצרה לבקר בבירה פפאטה.

יום 4 > 25.2.20

צלילות ב”עמק הלבן” (White Valley)
היום “נחמם מנועים” לקראת הפלגת הצלילות באיי הטואומוטוס, ונצא לשתי צלילות באתר המפורסם ביותר של האי טהיטי, The White Valley. חוץ מכיסוי האלמוגים המרשים שבאתר הזה, ולהקות הג’קפיש והברקודות, אפשר לפגוש גם כאן מספר מיני כרישים, ובמיוחד סיכוי לשני כרישים גדולים במיוחד, שעל פי רוב לא נצפים בארכיפלג הטואומוטוס. אלה הם הכריש הלימוני גדול המידות, והכריש הטיגריסי האימתני, שבעבר היו נוהגים להאכיל אותו באתרים של טהיטי, אבל היום המנהג הזה אינו חוקי, אבל הכרישים עדיין מסתובבים באתרי ההאכלה הישנים, וקיים סיכוי לראותם.

יום 5 > 26.2.20

טיסה לרנגירואה ועלייה לספינה French Polynesia Master
בשעת אחה”צ (וכ-24 שעות אחרי שנצא מהמים) נעזוב את טהיטי ונטוס אל הארכיפלג המהמם טואמוטו – פסיפס של אטולים (שוניות אלמוגים טבעתיות) רחבי ידיים בלב האוקיינוס. ננחת באטול רנגירואה המפורסם, ונעלה על הספינה FPM, לשבוע של צלילות עוצרות נשימה.

 ימים 6-11 > 27.2.20-3.3.20

6 ימי צלילה במסלול מרנגירואה לפאקארווה

תכנית ההפלגה:

ההפלגה היא בת 8 ימים (7 לילות), משונית פאקארווה לשונית רנגירואה, בארכיפלג טואמוטו.

מסלול ההפלגה יכלול סה”כ כ-18 צלילות (כולל צלילות לילה).

אתרי צלילה עיקריים שישובצו במסלול:

רנגירואה (Rangiroa):

מעבר טיפוטה (Tiputa Pass): מתחילים את הצלילה בשונית החיצונית, שם רצוי לנעוץ וו שונית ולחזות במופע הכרישים שחולפים ממול במספרים גבוהים, לאחר מכן לעבור דרך הקניונים (The Canyons) דרך להקות צפופות של דגים, ולעתים מנטות, וסיום הצלילה במערה שבה כרישים לבני קצוות מתגודדים כדי לנוח.

צלילה בכחול (The Blue): צלילת מים כחולים מול תעלה שחוצה את השונית, באזור זה ריבוי כרישים הנמשכים מסקרנות לצוללים, להקות של דולפינים חולפות לעתים קרובות, ושאר בעלי חיים פלאגיים, של הים הפתוח.

צפון פאקארווה (Fakarava North):

מעבר גאראווה (Garaue Pass): התעלה הצפונית ביותר באזור פאקארווה וכנראה האתר הטוב ביותר למפגשי כרישים. ביום טוב, הצלילה מתבצעת כאשר קיר השונית מצד אחד, ו”קיר חי” של כרישים מהצד השני. כרישים אפורים מתגודדים כאן במספרים עצומים, ופרט אליהם ניתן לפגוש גם כרישי Silky, טיגריסי, פטישנים, שחורי קצוות, לבני קצוות וכרישי ארך גפיים (oceanic whitetip), וכן דגי נפוליאון, ברקודות, דקרים גדולים, עטלפי ים ולעתים מנטות.

מאיאורו (Maiuru): מישור אלמוגים בעומק של כ-18 מטרים, מול תעלה גדולה בשונית, מהווה גן עדן של אלמוגים קשים ורכים, קרוב לשוליים של שונית האלמוגים. מול המדרון התלול אפשר לעצור כדי לחזות בכרישים ובעלי חיים גדולים שחולפים, ולהקות גדולות של ברקודות ולוטיינים מתגודדות. באתר זה יש מספר תחנות ניקוי של מנטות ועטלפי ים, ובין האלמוגים והספוגים שמשבצים את השונית אפשר גם למצוא שפע של חיי מאקרו.

דרום פאקארווה (Fakarava South):

טומקוהואה (Tomakohua)- ה”פס” הדרומי של פאקארווה מרשים כמו הצפוני,. המעבר הצר הזה להקות של כרישים שחורי קצוות נפוצים למדי במספרים מרשימים, וגם עטלפי ים ומנטות פוקדים לעתים קרובות את האתר. 

יום 12 > 4.3.20
ירידה מהספינה וטיסות חזרה

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד לשלום מה-FPM וצוותה, ונעבור לשדה התעופה לטיסה לטהיטי ומשם לטיסה ארצה, דרך לוס אנג’לס. ננחת בישראל ב-6 לחודש.

*לו”ז ההפלגה כללי ולהמחשה בלבד

מחיר הטיול:  8,290 דולר לאדם בחדר זוגי.

 • תוספת 325 דולר לאדם עבור חדר פרמיום.

מחיר הטיול כולל:

 • טיסות בקו המוצע
 • לינה בספינה 7 לילות לאדם בחדר זוגי
 • בימי ההפלגה כלכלה מלאה, בשאר הימים ארוחות בוקר בלבד
 • העברות
 • הדרכה בעברית ובאנגלית
 • מכל (L12) ומשקולות
 • כ-18-20 צלילות
 • לינה בטהיטי וסיור באי

המחיר אינו כולל:

 • השכרת ציוד צלילה
 • נייטרוקס
 • ארוחות צהריים וערב בפאפטה
 • מסים שונים (כ-70 דולר לאדם לתשלום בספינה)
 • ביטוח רפואי ומטען
 • תשר לצוות
 • הוצאות אישיות.

תנאים כלליים:

תנאי תשלום

50% עם הרישום לטיול ו-50% כ-60 יום לפני מועד היציאה לטיול, כל תשלום באשראי אפשר ב-3 תשלומים שווים.

תנאי ביטול

– מרגע הרישום ועד 90 ימי עבודה לפני היציאה דמי ביטול בסך 50% מעלות הטיול

– פחות מ-90 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול מלאים.

הבהרה לגבי מועד הביטול על ידי המטייל: הודעה על ביטול יש למסור למשרדנו בכתב, בשעות העבודה (אפשר בפקס).

הבהרה לגבי “ימי עבודה”: ימי עבודה הם הימים א’ עד ה’ – להוציא חג או ערב חג.

חתימה על טופס ההזמנה לטיול מהווה הסכמה לכל האמור לעיל.

טיסות

שינוי בלוח הטיסות המתוכננות, אשר יבוצע על ידי חברות התעופה, עלול להביא לשינויים במסלול הטיול. משרדנו יעשה כל מאמץ כדי לחסוך מהנוסעים הוצאות כספיות נוספות, יחפש עבורם חלופות מתאימות ויפעל למענם אל מול חברות-התעופה והספקים בחו”ל, אולם במידה ויהיו תוספות-מחיר הנובעות משינויים מסוג זה, יישאו המטיילים, בהוצאות אלו במלואן. הודעה על שינוי בלוח-הטיסות תיתכן בהתראה קצרה ביותר.

הרשמה אינטרנטית מכאן

להורדת טופס הרשמה Word

להורדת תכנית הטיול כקובץ PDF

לפרטים נוספים ושאלות צרו קשר:

אסף כרסנטי 054-8184488 | assaf@diveoverseas.com