אסף כרסנטי


אסף כרסנטי מדריך צלילה מאז שנת 1992 ומדריך בכיר של ההתאחדות הישראלית לצלילה מאז שנת 2006. אסף הוא צולל טכני, מדריך מדריכי נייטרוקס, בוגר שייטת 13, עורך-דין, חבר הנהלה ויו"ר ועדת הכספים של ההתאחדות הישראלית לצלילה. אסף הוא המייסד והבעלים של "S-Club", אחד הגופים המובילים בארץ בארגון טיולי צלילה בסיני ובכלל, ויחד עם תום פלד הקים את מעבר לים, מתוך רצון לעשות מעל ומעבר עבור הלקוחות והצוללים – בים ומחוצה לו.


אסף הדריך והוביל אלפי צוללים לחויות צלילה בלתי נשכחות ברחבי הים האדום. הוא אוהב אתגרים וחידושים, ותר כל הזמן אחר אתרים ומסלולים בלתי רגילים. בין היתר, אירגן אסף טיולי צלילה ראשונים מסוגם שיצאו משארם ועד גבול סודן, בנה מסלולי הפלגה מטאבה ועד לשארם, אירגן טיולי ספארי למשפחות, ספארים לצוללים טכניים, צלמים ועוד פעילויות רבות.


אסף תמיד אומר כי בטיולים מוצלחים צריך לעשות מעט מהדברים שהכי אוהבים אבל הרבה מכל דבר: לאכול, לצלול ולנוח. כל אלה בשילוב עם צוללים ב"ראש טוב" – זו הנוסחא להצלחה של כל טיול. השאר כבר יבוא מאליו.


הכללים שמתווה אסף לעצמו ולמדריכים שעובדים אתו, הם שניים: בטיחות והנאה. הבטיחות של הצוללים והמשתתפים בטיולים ובקורסים שלנו, היא הדבר הכי חשוב, ואם נשמור עליה נוכל לתת לצוללים שלנו את התנאים הכי טובים להפיק את ההנאה המירבית מכל טיול ולרצות לחזור ולצאת איתנו שוב לטיולים.

אין פלא, לכן, כי מרבית הלקוחות של מעבר לים חוזרים כל שנה באופן קבוע, אפילו לאותם מסלולים ומקומות בהם כבר ביקרו  – כי על חויות כאלה תמיד רוצים לחזור עוד ועוד.