top of page

מידע למשתתפים בספארי צלילות בסיני

הנחיות קורונה בעת הכניסה והיציאה ממצרים

אין צורך בהצגת בדיקות ו/או חיסונים בכניסה לסיני או ביציאה מסיני. עם זאת מי שאינו מחוסן מתבקש לעדכן אותנו במידע זה.

מי שעוברר הליך רפואי כלשהו לפני הטיול, לרבות חיסונים, אשר יש בהם היתכנות לתופעות לואי, צריך לקחת בחשבון שקיומן של תופעות לואי ו/או מצב רפואי כלשהו עלול למנוע ממנו לצלול בטיול.

רכישת ביטוח צלילה וביטוח נוסעים לחו"ל

כידוע לכם, לשם השתתפות בפעילות הצלילה עליכם להיות מבוטחים בביטוח צלילה ייעודי, מי שאין בידו ביטוח צלילה בתוקף מוזמן לרכוש אותו דרך הקישור באתר.
אנא שלחו לנו את שם חברת הביטוח בה הנכם מבוטחים ואת מספר הפוליסה (מי שרוכש ביטוח דרך הקישור באתר - מס' הפוליסה היא לרוב מס' תעודת הזהות שלכם). כמו כן, חשוב שתהיו מבוטחים גם בביטוח נוסעים לחו"ל המכסה מקרים אחרים מביטוח הצלילה ובכלל זה אירועים שאינם קשורים לצלילה, בתקופה זו חשוב שהביטוח יכלול גם סעיף קורונה וכדאי לרכוש אותו בסמוך להזמנת הטיול יחד עם כיסוי עבור ביטול הטיול על ידכם בשל מגוון סיבות שעלולות להיות (רפואיות וכיו"ב) ולו כדי לפצות עבור תשלום דמי הביטול במקרים כאלה.

רכישת אגרות מעבר לסיני

את האגרות יש לרכוש אישית ובאופן עצמאי. יש להכניס פרטי דרכון/ת.ז. ולהביא אתכם צילום של האגרה בנייד.

חניה והגעה לאילת

למגיעים ברכב פרטי - יש חניה בתשלום במתחם שדה התעופה הישן (פארק הטרמינל בוייז).
יש לשים לב להסדרי החניה שמשתנים מפעם לפעם בהתאם לחוק החניה באילת, ראו הסבר בקישור הזה:

חניה לרכב באילת ליורדים לסיני.

 

הגעה לאילת - מי שמגיע ברכב פרטי ויש לו מקום לטרמפיסטים עם או בלי ציוד, ומעוניין בחברה לדרך (ואולי גם לחלוק דלק ו/או נהיגה) שיעדכן בקבוצה וכנ"ל מי שמחפש טרמפ - העיקר שיסתדר לכולם להגיע בנוחות ובבטחה :-)

המפגש באילת

שעת המפגש באילת תיקבע ע"פ שעות הפתיחה של מעבר הגבול, שעת העלייה לספינה ובהתחשב בנוחות חברי הקבוצה. אנו ממליצים כי תיעשה בשעות הצהריים כדי לאפשר הגעה לספינה לקראת ארוחת הערב, התארגנות ומנוחה בספינה לפני הטיול, אך ייתכן ושעת המפגש בגבול תשונה (אנו נודיע על כל שינוי מבעוד מועד), אנא השתדלו מאוד לא לאחר ולהיות זמינים בנייד והכי חשוב להגיע בזהירות ובשלום, במידה וצופים איחור, אנא עדכנו את מדריך/ת הטיול.

מעבר הגבול

מעבר הגבול יתבצע באופן עצמאי או קבוצתי בתיאום מראש עם מדריכי הטיול.
למען הנוחות רצוי להשתמש בעגלות לנשיאת תיקי הצלילה הכבדים.
בטרמינל המצרי תידרשו להעביר את התיקים בשיקוף, וכן למלא בקשת כניסה למצרים בה חשוב לכתוב תחת הסעיף ""Address in Egypt את המלים: Thistlgorm , רק למי שנוסע לספארי הכולל ויזה במסלול טיסלגורם או אבו נוחאס.
אם אתם נוסעים למסלול ללא ויזה, מספיק שתכתבו: Sharm El Sheikh

הטרמינל המצרי הוא לרוב גם המקום הטוב ביותר לרכישת כסף מצרי.
שימו לב, אסור להעביר במעבר הגבול המצרי סמים קלים או קשים מכל סוג שהוא, כולל עלי גת, שמן קנאביס או קנאביס רפואי ברשיון / תרופות מרשם אופיאטיות: נוגדי כאבים חזקים בכמויות גדולות / נשק או תחמושת: מכל סוג שהוא / ערכי טבע מוגנים: אלמוגים, קונכיות צדפות שבורות ובכלל / חומר פורנוגרפי / כסף מזומן : בסכום מעל 600 $ לאדם / רחפן: מכל סוג וגודל חל איסור מוחלט.

 

העברת מצלמות בגבול נתקלת לא פעם בסירוב מטעם הפקידים המצריים (ככל שהמצלמה גדולה יותר ועם עדשה גדולה וכיו"ב) והם עלולים לדרוש מכם להשאיר את המצלמה אצלם למשמרת (הכרוכה בעלות הפקדה לפי מספר הימים עד שתקחו חזרה), לכן מומלץ לפזר ולהצניע חלקי המצלמות במזוודה (זה נכון גם לגופרו).
אנא הקפידו להביא אתכם דרכון בתוקף לכ שישה חודשים לפחות מיום הכניסה לסיני. תעודת צלילה, תעודת נייטרוקס (צלילות נייטרוקס בספינה כלולות למוסמכים), תעודת ביטוח צלילה, יומן צלילות. נא הקפידו לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל הכולל כיסוי גם לביטול על ידכם במקרים רפואיים שלכם או של בן משפחה קרוב.

ההסעה לספינה

לאחר מעבר הגבול תחכה לקבוצה הסעה. הנסיעה בין טאבה לשארם אורכת כ-3 שעות, כדאי לאכול לפני ולהצטייד בשתיה לדרך, תהיה עצירה למעוניינים באזור דהב להתרעננות.

תקשורת סלולרית ואינטרנט

למיטב ידיעתנו אין מהארץ חבילת תקשורת לסיני אבל למי שחשוב לשמור על קשר עם המשפחה, החברים, העבודה בארץ: אחרי מעבר הגבול בצד המצרי יש אפשרות לרכוש כרטיס סים מקומי עם גלישת דאטה (יש צורך להזמין מראש מול מדריך הטיול ועולה כ 20$ לתשלום במקום), יש קליטה סלולרית במרבית חלקי הנסיעה והמסלול עם זאת, יהיה כרטיס סים למדריך שיוכל גם לשתף אינטרנט עם מי שירצה כך שלא חייבים להזמין כרטיס כי זה גוזל המון זמן בהמתנה להפעלתו. בנוסף בד"כ יש גם WIFI על הספינה לא חזק במיוחד אבל מספיק בהחלט להודעות וואטסאפ.
מי שבכל זאת מעוניין בכרטיס - רצוי להזמין את הכרטיס מראש בהודעה למדריך שידע להזמין את הכרטיס מאת חברת ההסעות. יש לשמור על הכרטיס המצרי ולהשיבו בסיום הנסיעה חזרה אל המדריך (שיחזיר לנציג חברת ההסעות).

הגעה לספינה והתארגנות

ההסעה תביא אתכם עד לנמל בשארם שם תחכה הספינה. לאחר שמדריך הקבוצה יוודא את מיקום הספינה ומוכנותה יחזור ויקרא לכם אל הספינה עם הציוד.
בנוסף בספינה בסיני אתם תתבקשו למלא תצהיר רפואי בדומה לזה הנמצא בקישור הזה: כדי לחסוך זמן שם, אתם יכולים להדפיס ולמלא בבית ולהביא אתכם את הטופס.
חשוב ביותר לגבי ההצהרה -כל מי שממלא NO על כל האפשרויות שבטופס, ואין לו בעיה, יכול למלא הטופס בספינה.
מי שיש לו בעיה רפואית כלשהי שהוא מתכוון למלא "YES" בטופס, צריך להציג אישור רפואי מרופא, או חתימה של רופא על הטופס - באנגלית (נא דברו איתנו לפני).
אנא עברו על זה ביסודיות וידעו אותנו אם למישהו יש בעיה, כי חשוב להיות מוכנים לזה מראש.
*כל צולל שמלאו לו גיל 60, צריך למלא את הטופס מראש ולשלוח אלינו, כדי שנוכל להעביר לספינה עוד לפני הגעתכם. 

מבנה הספינה

רוב הספינות בנויות באופן דומה: בקומה התחתונה מצויים החדרים, בקומה האמצעית - חדר האוכל/סלון והמטבח וגם ה"אזור היבש" - ממנו ישנה יציאה לרחבת הצלילה, "האזור הרטוב".
כמו כן, ישנה קומה עליונה ו/או קומת שיזוף.

פעולות ראשונות על הספינה

לאחר העברת הציוד לספינה תתבקשו להוריד נעליים ולהניח אותם בארגז שייוחד לשם כך. הכניסה לחלק הפנימי של הספינה תהיה תמיד ללא נעליים. בשלב זה תוכלו להתארגן בחדרים.
לאחר מכן, רצוי לסדר את ציוד הצלילה שלכם ולהכינו לצלילה. זה הזמן לוודא שלא שכחתם כלום ושכל הציוד תקין. את המאזן והוסת הרכיבו על המכלים, את החליפה תלו במקום המיועד לכך ואת הסנפירים, נעליים והפנס הניחו בארגזים המיועדים לכך. את כל הציוד האישי ואת יתרת ציוד הצלילה שלא בשימוש הכניסו לחדריכם כדי שלא יושארו ברחבת הצלילה. אם הגעתם מוקדם בבוקר הרי שתוכלו לנוח שעות מספר עד שניתן יהיה לצאת לים לאחר קבלת אישורים מהרשויות המצריות. קבלת אישורים אלה אורכת לעיתים זמן מה ודרושה מעט סבלנות מצידכם.

תדריך כללי

לפני או בעת היציאה לים, יעביר לכם המדריך תדריך מקיף לגבי הטיול כולו לרבות כללי התנהגות בספינה ובים, הוראות בטיחות, סקירה כללית של המסלול ותדריך מפורט לצלילות במהלך הספארי.

צלילת בדיקה (Check Dive)

הצלילה הראשונה בכל ספארי היא צלילת בדיקה Check Dive, חובה על כולם להשתתף בה בלי יוצא מן הכלל ומטרותיה העיקריות הנן: לבחון את רמת הצוללים ולבדוק התאמת הציוד, התאמת משקולות וקיומן של תקלות כלשהן. התדריך לצלילה יהיה בד"כ מקיף יותר וייגע בנקודות שונות של תרגולי שקיעה, איזון, עליה ועוד ובכללים הנדרשים לביצוע צלילות מהנות ובטוחות.
במהלך הספארי תוכלו לשפר את רמת הצלילה שלכם בשיעור ניכר כך תוכלו גם ליהנות יותר מן הצלילות - אל תתביישו להיעזר במדריכים לצורך כך. עם זאת, ה-Check Dive אינו במקום צלילת ריענון. מי מכם שלא צלל הרבה זמן ו/או מרגיש לא לגמרי בטוח במים או לא זוכר חלק מהכללים ותרגולים הבסיסיים, טוב יעשה אם יבצע צלילת ריענון יזומה מראש - עוד לפני הטיול - וכך יגיע לטיול מוכן להתרכז רק בהנאה מהצלילות ולא יעסוק ברמת הצלילה האישית שלו.
הצלילה עצמה תתבצע בזוגות. לרוב, ציוות הזוגות וקביעת מיקומם בקבוצה (וביחס למדריך) נעשה לפי רמתם של הצוללים כך שפערי רמות לא ישפיעו, ככל שניתן, על זמן הצלילה של צוללים אחרים בקבוצה.

המסלול ולוח הזמנים

לאחר ה-Check Dive"" תחלו בביצוע המסלול שתוכנן על ידנו וע"פ בקשותיכם בהתחשב במגבלות בטיחות, זמן, מזג אויר ויכולת של הספינה.
המסלול תוכנן להפיק את המקסימום מן הזמן בו תשהו בספארי אך הוא תלוי בכל הגורמים לעיל וייתכן כי יהיו בו שינויים, עיכובים ולעיתים, כפי שעלול לקרות בים, גם תקלות שיגרמו לשינויים.
הספינה, לרוב, אינה מפליגה בלילה. העגינה בלילה היא, לרוב, באזורים שקטים ומוגנים. בד"כ לא מתוכננת חזרה לחוף בכל ערב אך אם המסלול המתוכנן מאפשר זאת, ניתן לעיתים לעגון באחד מן הערבים בנמל בשארם ולצאת לעיר או למפרץ נעמה וליהנות מן האווירה, המסעדות, קזינו ושאר בילויים. עם זאת, בתקופות מתוחות לא מומלצת השהיה בחוף במטרה למזער ככל האפשר את החיכוך עם האוכלוסייה המקומית.
אנו נשתדל לתכנן את הצלילות כך שנוכל לבצע 3 צלילות יום וצלילת לילה אחת בכ"א מימי הטיול. גם כמות הצלילות תלויה בגורמים שלעיל ובגורמים נוספים אחרים. בין הצלילות יתקיימו 3 ארוחות ביום לפי זמנים שיתואמו עם מדריכי הצלילה. בין הארוחות תוכלו ליהנות משתייה חמה וחטיפים או פירות.
שעת הירידה מן הספינה ביום האחרון היא בהתאם לשעות פתיחת מעבר הגבול ולתוכנית הטיול.

כללי בטיחות וכללי התנהגות לשהייה בספינה

הנכם נמצאים בסביבה חמה ומאבדים נוזלים רבים הן בעת השהות בספינה והן בעת הצלילה. עליכם להקפיד ולשתות הרבה הרבה מים, התייבשות במצב זה אינה בלתי נמנעת. קולה, ספרייט ושאר משקאות ממותקים אינם תחליף למים. לא רצוי לשתות מברזי הספינה אך יש לזכור כי הנכם בים וכמות מי השתייה מוגבלת, לכן השתדלו שלא לבזבז מים אלה שלא לצורך. השתייה הקלה והמים המינרלים מצויים במקררים המפוזרים בספינה, אם הנכם מזהים מחסור במים במקררים, אנא אמרו זאת לצוות הספינה מיד כדי שיוכלו למלא את החסר.

צוות הספינה והמדריכים

לרוב מצויים על הספינה מס' אנשי צוות מקומיים בעלי תפקידים מוגדרים: טבח (לרוב החשוב שבהם...), סקיפר (ברוב המקרים הוא מנהל את הספינה) ועוד מס' אנשי ים ומכונאים אשר נמצאים על הספינה כדי לספק לכם שירות ולהנעים את זמנכם, למרות שלעיתים אינם דוברי אנגלית הם בכ"ז משתדלים להבין ולעזור ככל שיוכלו ואל תתביישו, לכן, לפנות אליהם בדרך ידידותית בכל בעיה שבה תיתקלו. אם ישנה בעיית תקשורת כלשהי נא היעזרו במדריכים.
טיפים לצוות מקובל לחשב בסכום של כ 10$ מכ"א עבור כל יום טיול, אך לא יזיק להוסיף טיפים לחלק מאנשי הצוות באופן אישי או לכולם באופן מרוכז באם הנכם חושבים כי הם ראויים לכך.

המדריכים שלנו

אין צורך להרחיב לגבי תפקידם ואחריותם של המדריכים. מי שרואה לנכון מוזמן להעניק להם תשר מכל הקבוצה או באופן אישי אם ביצעו עבודתם בצורה טובה.

חדרי השירותים והמקלחות

ברוב הספינות בהן אנו משתמשים קיים חדר שירותים ומקלחת בכל חדר ובנוסף מס' חדרי שירותים ומקלחות משותפים לכל הנוסעים. נא הימנעו מלהשליך ניירות ושאר חומרים שאינם אורגניים לתוך האסלות הואיל ועלולה להיווצר סתימה. כמו כן, כאמור לעיל - כמות המים בספינה מוגבלת לרבות המים בברזי הספינה. נא השתדלו שלא לבזבז מים אלה שלא לצורך. אין צורך, לכן, לשטוף את ציוד הצלילה לאחר כל צלילה אלא בתום הצלילה האחרונה בטיול כולו וכן רצוי לעשות מקלחת עיקרית אחת ביום לאחר הצלילה האחרונה, תנאי שטח אמיתיים...

המזון על הספינה

לרוב מגוון ומשביע וכולל ארוחות דגים, בשר, עוף ותוספות מגוונות. אם יש לכם בעיה עם סוגי מזון מסוימים - (צמחוניים, טבעוניים, גרגרנים ושאר מנהגי אכילה) - נא הודיעו זאת לטבח בתחילת הטיול והוא ידאג שלא תישארו רעבים, וכמובן, מי שרוצה עוד ממאכל מסויים, בכל זמן שהוא במהלך הטיול, אנא בקשו מהטבח ו/או מכל איש צוות אחר והם יעשו כמיטב יכולתם, אל תתביישו ולא תישארו רעבים.

ניקיון וסדר

צוות הספינה דואג לניקיון הספינה כל שעות היממה, אולם לא תמיד הם "עומדים בקצב". מחד רצוי וצריך להעיר להם אם אינם מבצעים עבודתם, מאידך רצוי גם לעזור ולשמור על הסדר והניקיון ככל שניתן להנעמת שהותכם על הספינה.

שמירה על הסביבה

רוב המקומות אליהם תגיעו במהלך הטיול מצויים במסגרת שמורת טבע. אנא השתדלו שלא לפגוע, להרוס ו/או ללכלך את הסביבה לטובתכם, לטובת הסביבה ולטובת הבאים אחריכם.

בעת הצלילה

הואיל ותבצעו צלילות רבות במהלך הטיול, חלקן קלות יותר וחלקן פחות, הרי שהסכנה לתאונת צלילה גבוהה ונדרשת מצידכם ערנות מקסימלית לבני זוגכם, לתנאי הסביבה ולכללי הבטיחות הכלליים והספציפיים לכל צלילה. נא עקבו בדייקנות אחר הוראות המדריכים בנושא זה ובעיקר הקפידו על העומק המרבי שנקבע לכל צלילה, לכמות האוויר במיכל ולביצוע עליה איטית ונכונה עם חניית בטיחות של 3 דקות לפחות בעומק 6 מטר. בספינות בהן קיימים מכלי נייטרוקס (אויר מועשר בחמצן) השתדלו להשתמש בהם (לאחר הדרכה מתאימה בלבד) בכל הצלילות וכך תפחיתו בשעור ניכר את הסכנה לתאונת דקומפרסיה כתוצאה מצלילה.
לאחר כל צלילה הקפידו להחליף מיכל אויר ולבדוק את הלחץ במיכל המלא. אם יש בכך צורך פנו אל איש הצוות האחראי לדחיסת המכלים ובקשו כי ידאג להשלמת האוויר החסר במיכל שלכם.
בעלי קיבה רגישה- כידוע לכם השהיה בים עלולה להיות מעט לא נעימה לחלק מן הצוללים בעלי קיבה רגישה. באם הנכם מרגישים כי אתם רגישים לתנודות הספינה בים - נא אמרו למדריך והקפידו לשתות כדור נגד בחילות (פרמין, טרבמין, בונדורמין וכיו"ב) כל כ- 6 שעות. לכדורים אלה תופעות לוואי של הרגשת עייפות קלה אך אין בכך כדי להשפיע על הצלילות ואין צורך במרשם רופא. השפעתם תחל רק כשעתיים לאחר בליעת הכדור. על כל פנים - אין בושה בלהקיא אך חשוב לשתות הרבה מים למי שאכן הקיא.

הצהרה לקראת כניסה לארץ

לקראת החזרה לארץ יייתכן ותידרשו למלא הצהרת כניסה לישראל, אותה ניתן למצוא בקלות באתר משרד הבריאות.

במה כדאי להצטייד לקראת הטיול?

בגדים - אין צורך להביא את כל המלתחה, רצוי להצטייד במדגם מצומצם של בגדי העונה (ובעיקר בגדי ים). בחורף ובעונות המעבר רצוי להצטייד גם בבגדים חמים הואיל ורוחות המדבר בלילה עלולות להיות מעט קרירות.

מגבות - ככלל, בספינות מקבלים מגבות, עם זאת מי שרוצה יכול אך לא חייב להביא אתו מגבת או חלוק-רחצה. רצוי להותיר תמיד מגבת אחת ברחבת הצלילה ולהתנגב בה מיד עם יציאתכם מן המים כדי שלא תיכנסו רטובים לסלון.

כלי שיזוף, משקפי שמש וכובע ישמשו אתכם לא מעט- בעיקר בעונת הקיץ.

רצוי להביא- ספרים, מוזיקה שאוהבים, קלפים ושאר משחקי חברה לשעות הפנאי. נשנושים שונים, קפה שחור וכיו"ב לזמנים שבין הארוחות ושתייה חריפה (לא חריפה מדי) תוכלו להביא אם רצונכם בכך (מומלץ שלא להעביר בגבול יותר מבקבוק אלכוהול אחד לאדם).

עזרה רפואית - אנו דואגים לקיומה של עזרה רפואית בספינה אך אין זה מזיק כי תביאו גם משלכם במיוחד את התרופות שאתם יודעים שאתם צריכים.

טלפונים - להזכירכם, המטרה היא קצת להתנתק, אך מי שבכל זאת חייב אז - אפשר לרכוש סים מקומי לאחר מעבר הגבול (אנא עדכנו את המדריך מראש אם רוצים לרכוש סים מקומי), ברוב המקומות יש קליטה אך גם ישנם מקומות ללא קליטה, אנא הרגיעו את קרוביכם כי לא בכל עת יהיה ניתן להשיגכם, אתם יכולים להשאיר אצלם את הפרטים שלנו לצורך בירורים. בספינה יש אספקת חשמל של 220V בשקעים של 2 פינים (רגילים ללא הארקה).

תעודת צלילה, יומן צלילות, ביטוח צלילה בתוקף וביטוח נוסעים לחו"ל – חובה!

כמה כסף מזומן כדאי לקחת בטיולים לסיני?

ההוצאות הצפויות לכם בסיני מפורטות בדף המידע של הטיול אליו נרשמתם ובד"כ כוללות:
1. אגרת מעבר גבול מצרי (בד"כ אנו רוכשים אותה מראש עבורכם ומחייבים את כ. האשראי בהתאם). יש צ'יינג' בטרמינל המצרי בו ניתן יהיה להמיר כסף ללירות מצריות במידה ולא נרכוש אגרות המעבר המצריות עבורכם מראש. את ההמרה ניתן לבצע במרוכז בעזרת מדריך הטיול. למעט סכום זה, אין צורך בכסף מצרי נוסף, שכן בכל שאר המקומות מקבלים דולרים (נא הקפידו על שטרות שמועד הנפקתם לאחר שנת 2000) ואירו

2.  אגרת כניסה לשמורות ימיות. הסכום משתנה כתלות במסלול הטיול

3. טיפים לצוות בסכום של כ 10 אירו לכל יום טיול מכל אחד.

5. תשלום עבור השכרת ציוד, בהתאם למחירון המפורט בדף הטיול. להזכירכם, מיכלי 12 ליטר ומשקולות כלולים כבר בעלות הטיול (למעט מיכל 15 למי שיבקש לשכור בנפרד)

6. הוצאות אישיות עבור רכישת אלכוהול בספינה, יציאה לסיור בשארם, קניות בדרך וכיו"ב. בסעיף זה, מי שמזמין ציוד מלא כדאי להצטייד בסכום של כ 300 אירו נוספים לאדם. מי שאינו מזמין ציוד יכול להסתפק לרוב בכ-170 אירו לכיסוי ההוצאות.

* הסכומים כאן, הם להמחשה בלבד, בפועל ייתכנו שינויים ע"י הספקים המקומיים.

ביטחון

כידוע לכם, אנו מצויים בתקופה רגישה מבחינה מדינית וביטחונית וקיימת, לכן, המלצה של גורמי הביטחון להימנע מביקור במדינות שונות באזור ובכלל זה גם במצרים ובסיני בפרט, התראות אלה מתחזקות ו/או מפורסמות, לרוב, בתקופת החגים אך הן קיימות כבר תקופה ארוכה ובאופן קבוע.
אנו מחויבים להביא מידע זה לפניכם ולוודא כי הנכם מודעים למצב ולמרות זאת הנכם בוחרים לצאת לטיול. לפיכך נתבקשתם גם לאשר לנו כי מצב זה ידוע לכם וכי הנכם בוחרים לצאת לסיני למרות האזהרות. לצערנו, אזהרות אלה, קיצוניות ככל שתהיינה, אין בהן כדי לפטור אותנו מחובתנו לתשלום לספקים בסיני, מהם הוזמנו השירותים לטיול, ובהתאם אין בהן כדי לפטור אתכם מתשלום דמי ביטול בהתאם למדיניות הנהוגה אצלנו.
מסגרת הנסיבות דלעיל, אנו ממליצים לשמור על פרופיל נמוך בזמן שהותכם בסיני, לנהוג בזהירות, בחכמה, בסובלנות ובאדיבות ולהימנע מחיכוכים מיותרים. אנו מצידנו מתכננים את הטיול כך שהחיכוך עם האוכלוסייה המקומית יהיה מזערי, ההסעות והמתחם בו מצויות הספינות במרינה מאובטחים, וכמובן-לאחר התחלת ההפלגה הסיכון מפני פיגועים, לרוב, נמוך משמעותית.

התייחסות לשינויים ותקלות

לא סוד הוא כי יש לנו עסק עם מדינת עולם שלישי, שם נתפסים באופן מעט שונה כללי ההתנהגות והמושגים המוכרים לנו. נודה לכם על גילוי הבנה, סבלנות וסובלנות למקרים שעלולים להתקיים במהלך שהותכם במצרים ובכלל זה לעמידה בלוחות זמנים, היגיינה, מהירות תגובה והבנה של נותני השירות שם לצרכיכם.
עוד נבקש להזכירכם כי הטיול מתבצע בסביבה ימית וכפוף לקיומם התקין של משתנים רבים כגון: מזג האויר, תקלות בספינה, בעיות בריאותיות, רמת צוללים וכיו"ב אשר עלולים לפגוע או לשנות במידת מה מן התוכנית המקורית של הטיול, לרבות מסלול, פעולה תקינה של הציוד בספינה וכו'. לא תמיד, לצערנו, קורים הדברים כפי שציפינו בעיקר לנוכח מס' המשתנים הרב בו תלוי הטיול.
קל מאוד, לעיתים, להתעצבן בגלל כל תקלה קטנה או גדולה שעלולה בסופו של דבר לפגוע במידת ההנאה שלכם בטיול. המלצתנו היא; כי תתייחסו לתקלות כאלה בהבנה ותשתדלו שלא לתת להן לקלקל את מידת ההנאה בטיול שמרכיביה רבים (ים, צלילות, מנוחה, מזון, חברה ועוד) והשתדלו תמיד להסתכל על חצי הכוס המלאה...
ככל ונתקלתם במחסור, בעיה או תקלה כלשהי, אנא הפנו מיד את תשומת לבם של המדריכים ואנשי הצוות לתקלה כדי שיוכלו לטפל בה באופן מידי. אין ערך לדיווח על תקלות לאחר סיום הטיול.

בסוף הטיול תתבקשו ע"י הספינה למלא משוב, חשוב מאוד שתמלאו בו בפירוט את כל הבעיות שנתקלתן בהן, וכמובן לעדכן אותנו בכל דבר לטוב ולרע כדי שנשתפר. אם מילאתם במשוב לספינה משהו שמחייב תיקון, אנא צלמו את דף המשוב שלכם ושלחו גם אלינו ישירות כדי שנוכל לפעול לשיפור בהמשך.

אישור השתתפות ומדיניות ביטולים

אף כי אנו בטוחים שאין בכוונתכם לבטל את השתתפותכם בטיול, הרי שלעיתים מתקיימות נסיבות שונות שבגינן אתם עלולים להחליט שלא לצאת לטיול, אלא שלרוב במקרים כאלה נגרמים לנו נזקים והוצאות ולכן ראוי כי אלו ישולמו ע"י המבטל כמפורט בעמוד הטיול באתר שלנו. לשם אישור השתתפותו של כ"א מכם, עלינו להעביר מקדמות לספינה ולשלם את מלוא העלות בגין כל משתתף מס' שבועות לפני תחילת הטיול. לצערנו, ברוב המקרים לא ניתן עוד לקבל כסף זה חזרה ולעיתים לא ניתן למלא מקום שהתפנה אם התפנה מאוחר מדי.
מדיניות הביטולים מפורטת בדף המסלול של הטיול ולעיתים מתעדכנת מטיול לטיול, נא התעדכנו איתנו.
במקרה של ביטול על ידנו, יוחזרו כספים שנגבו ע"ח הטיול בניכוי תשלומים ששולמו עבור הכנת ויזה והוצאתה.
למרות כל האמור, אנו עושים מאמץ שלא לחייב את מי שלא יצא לטיול בדמי ביטול ועושים מאמצים, יחד עם המבטל, למצוא מחליפים או פתרונות יצירתיים אחרים, לרבות בדרך של שמירת זיכויים לטיולים עתידיים. חשוב, לכן, שאם יש לכם דרך לבטח עצמכם מפני ביטולים בעזרת פוליסת חו"ל מתאימה, תעשו זאת בסמוך למועד ההרשמה לטיול.

אם ישנן שאלות נוספות או שהנכם חושבים כי שכחנו לציין כאן דבר כלשהו,
אנא הפנו את תשומת ליבנו לעניין.

מאחלים לכם טיול מהנה ובטוח..
Dive Overseas

bottom of page