top of page

ספארי צלילה

 

באיי ה Visayas בפיליפינים

4-14/12/2024
בהדרכת אסף כרסנטי

 

מסלול זה הוא מסלול כללי בלבד וייתכנו שינויים על פי עדכוני הספינה, הטיסות הזמינות, מזג האוויר ועוד.

הפיליפינים היא מדינת האיים השנייה הכי גדולה בעולם, עם המון אזורי צלילה שונים ומגוונים, שוניות צבעוניות, "חיות גדולות" (כרישים ומנטות), להקות דגים גדולות, עולם עשיר של בעלי חיים מוזרים וייחודיים, חופים קסומים ועוד המון. במסלול אחד ומיוחד, נקיף את קבוצת איי ה-Visayas הענקית שבמרכז הפיליפינים, ונשלב בין כל סוגי הצלילות שיש לפיליפינים להציע, וגם טיולים יבשתיים מהממים ביופיים.

יום 1 / טיסה לסבו עם קונקשן קצר בדובאי (3 לדצמבר)

המראה מנתב"ג לקונקשן קצר בדובאי, ומשם המשך בטיסה ישירה לסבו (Cebu), העיר המרכזית של איי ה-Visayas.

יום 2 / נחיתה בסבו, העברה לספינה (4 לדצמבר)

לו"ז הטיול

עם הנחיתה בסבו תחכה לנו ההסעה לנמל שבו עוגנת הספינה Seadoors, נתמקם בחדרים, ונצא לים!

לינה בספינה Seadoors.

ימים 3-4 / האי מלפסקואה, וצלילות עם כרישי שועל (5-6 לדצמבר)

את הצלילות הראשונות (לאחר ביצוע צ'ק-דייב) נצלול באתר המפורסם Monad Shoal, אחד המקומות היחידים בעולם שבהם צוללים יכולים לפגוש כריש שועלי (Tresher shark), בעומק של צלילה ספורטיבית. הכרישועלים מעדיפים לרוב מים עמוקים, אבל באתר הזה הם עולים לתחנות ניקוי הנמצאות בעומק רדוד יחסית. נמשיך את היום בעוד אתר היילייט חשוב בסביבת האי מלפסקואה, Gato Island. האי הקטנטן הזה ידוע בשונית אלמוגים עשירה, ושפע מדהים של בעלי חיים מרתקים. אפשר לפגוש כאן כרישים לבני קצוות, נחשי ים, צבי ים, להקות דגים וחיי מאקרו עשירים, וגם טופוגרפיה מרתקת של מנהרות, מעברים וכוכים. בקרבת מקום נבצע גם צלילת לילה מיוחדת, לפני שנרים עוגן ונצא בהפלגה לילית דרומה.

יום 5 / איי קאמוטס (Camotes islands) (7 לדצמבר)

קבוצת איי קאמוטס (Camotes islands) הם מהאיים הפחות מוכרים באיי ה-Visayas, בגלל ריחוקים משאר האיים המתוירים, אבל בהפלגה המורחבת הם ממש על המסלול שלנו, ונבלה יום בצלילות באתרים שמעט מאוד צוללים בהם. אתרי הצלילה סביב האיים מתאפיינים בשונית עשירה, קירות אלמוגים תלולים, שפע של להקות דגים ובעלי חיים שונים. באיים יש מערכת מרתקת של מערות (ביבשה) ואנחנו נרד לאי לסיור יבשתי, ונחקור את המערות, כולל רחצה באגם תת-קרקעי.

ימים 6-7 / צלילות באי לייטה (Leyte Island)  (8-9 לדצמבר)

עוד אחד מהאזורים הפחות מתוירים באיי ה-Visayas, זה דרומו של האי לייטה. צוללים מגיעים לכאן בשביל הסיכוי הגבוה לפגוש כרישי לווייתן בטבע, ואנחנו לא יוצאים מהכלל. במהלך שלוש צלילות בדרום האי ובשמורה ימית נפנטאו (Napantao Marine Sanctuary ( נחפש את הדג הגדול ביותר באוקיינוסים, היכן שהוא שוחה באין מפריע. גם שונית האלמוגים בשמורה הזו יפהפייה, וידועה גם כאתר מצוין למפגשים עם דגי פרוגפיש, סוסוני ים שונים ועוד.

יום 8 / צלילות באי בוהול (Bohol Island) (10 לדצמבר)

היום נצלול במפרץ אנדה (Anda Bay) שבאי בוהול, אחד המפרצים הקסומים והיפים בכל הפיליפינים. זה גם אחד מאתרי הצלילה הטובים ביותר למפגש עם דג המנדרין הצבעוני והמיוחד, ונחפש אותם היטב בשונית האלמוגים של בוהול. במהלך היום גם נצא לסיור יבשתי באחד האתרים המפורסמים ביותר בפיליפינים, "גבעות השוקולד" (Chocolate Hills). בסיור ניהנה מהנוף הייחודי והצורות הטופוגרפיות המהממות, וגם נבקר בשמורת יער שבה חיים קופי הטרסייר הייחודיים, מין אנדמי לאיי הפיליפינים.

יום 9 / האי אפו (Apo Island) (11 לדצמבר)

נפליג לאי אפו (Apo Island), הר געש מבודד בלב ים, המוקף בשוניות אלמוגים צבעוניות ומגוון אתרי צלילה, בשמורה ימית שנחשבת לאחת מהיפות שבכל הפיליפינים.

יום 10 / אוסלב וקבילאו (Cabilao Island) (12 לדצמבר)

לקראת סיומה של ההפלגה הארוכה שלנו, נתחיל להפליג צפונה, ונעבור בדרכנו בעיירה אוסלוב (Oslob), שם הדייגים המקומיים נוהגים להאכיל את כרישי הלווייתן, שמתקבצים באזור במספרים מרשימים. זו אינה חוויה "טבעית" לחלוטין, מכיוון שהכרישים התרגלו להגיע לאזור כדי לקבל מזון מהמקומיים, אבל זו הדרך הבטוחה ביותר לחוות מפגש תת-ימי קרוב עם ענקי הים הללו. לאחר מכן נמשיך צפונה אל האי קאבילאו (Cabilao Island), לאתרים עם שוניות אלמוגים צבעוניות ובריאות, מגוון יצורי שונית מרשים, וסיכוי נוסף ואחרון – לנסות לפגוש כרישי לווייתן, הפעם בסביבתם הטבעית. מקבילאו נמשיך בדרכנו צפונה, לעבר נמל סבו.

יום 11 / (13 לדצמבר)

הגעה לנמל סבו, ירידה מהספינה וטיסות ארצה.

יום 12 / נחיתה בישראל  (14 לדצמבר)

בצהריים של ה-14 לדצמבר ננחת בישראל, לאחר הפלגת צלילות מקיפה וחווייתית בקבוצת האיים המגוונת ביותר בפיליפינים.

קצת על הספינה
Seadoors

SEADOORS is a steel liveaboard dive yacht, with many amenities for photographers and videographers. It is specially designed for liveaboard diving in the Philippines, Seadoors has eight comfortable air-conditioned cabins, private showers and toilets, hot water. A nice air-conditioned audio video lounge for relaxation, a dining room and an outdoor bar on the aft deck, a Sundeck and a Solarium at the bow.

מידע נוסף אודות המסלול

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי:  4,395 אירו לאדם

במקרה של אדם הנרשם לבד, הוא ישובץ עם עוד אדם לחדר (במיטות נפרדות).

תנאי תשלום

50% בעת ההרשמה.

50% עד 90 יום לפני מועד היציאה, כלומר עד ה-01.09.24.

דמי ביטול

- עד 90 ימי עבודה לפני היציאה: דמי ביטול 750 דולר

- מ-90 ועד 45 ימי עבודה לפני היציאה: דמי ביטול בסך 50% ממחיר הטיול

- פחות מ-45 ימי עבודה לפני הנסיעה – דמי ביטול בסך 100% מעלות הטיול.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות כמפורט בתכנית הטיול (לו"ז מדויק יימסר בהמשך).

 • תחבורה והעברות מהשדה לספינה וחזרה.

 • כלכלה מלאה בהפלגה.

 •  מדריך ישראלי – אסף כרסנטי, ומדריכים דוברי אנגלית בצלילות ובסיורים.

 • סיורים ופעילויות כמצוין.

 • תכנית צלילות הכוללת כ-24 צלילות.

 • מפגש קבוצה בארץ לפני הטיול (בזום או מפגש פיסי).

מחיר הטיול אינו כולל

 • טיפים לצוות מקומי ושאר הפעילויות.

 • דמי כניסה לשמורות הטבע שבמסלול– 120-160 אירו לאדם המשולמים במזומן בספינה.

 • מסי כניסה או עזיבה בשדות תעופה בפיליפינים, אם יידרשו (10-25 דולר סה"כ).

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).

 • נייטרוקס.

 • ביטוח רפואי ומטען.

 • חריגות מטען בטיסות הפנים (יש מגבלות בטיסות הפנים של 20 קילו לאדם).

 • שכירת ציוד צלילה – למעט מיכל ומשקולות

 • כל מה שלא כלול תחת הסעיף "המחיר כולל"

טיסות הלוך (יעודכן בהמשך)

לו"ז הטיול והטיסות עשוי להשתנות בהמשך על פי שינויים וזמינות טיסות הבינ"ל והפנים ואף להיות מוחלף במסלול דומה או שווה ערך, מבלי לשנות מהותית את תוכן הטיול.

טיסות חזור (יעודכן בהמשך)

*** שינוי בלוח הטיסות המתוכננות, אשר יבוצע על ידי חברות התעופה, עלול להביא לשינויים במסלול הטיול. משרדנו יעשה כל מאמץ כדי לחסוך מהנוסעים הוצאות כספיות נוספות, יחפש עבורם חלופות מתאימות ויפעל למענם אל מול חברות-התעופה והספקים בחו"ל, אולם במידה ויהיו תוספות-מחיר הנובעות משינויים מסוג זה, יישאו המטיילים, בהוצאות אלו במלואן. הודעה על שינוי בלוח הטיסות תיתכן בהתראה קצרה ביותר.

bottom of page