אלפינסטון – 6-7 ימים

חזרה לעמוד מסלולי ספארי בסיני

היום הראשון

ניפגש באילת ביום היציאה. לאחר התארגנות זריזה, נעבור את הגבול בטאבה וניסע אל הנמל בשארם אל שייך  (כ-3 שעות נסיעה). נגיע לספינה לפנות בוקר ונתפזר לתאים לשינה. בזמן השינה תפליג הספינה כ-130 ק"מ דרומה אל אזור ספאגה.

את היום הראשון בדרום נבלה בצלילות קיר באזור ספאגה לאורך שונית הקרויה פנורמה ריף. במקום זה נחזו וצולמו להקות של כרישי פטיש מגיחות ועוברות לאורך הריף. הריף במקום יפה ביותר וניתן גם לצפות בדגי מים פתוחים חולפים לאורכו. כל צדו המזרחי של הריף מכוסה באלמוגי מניפה רבים. לאחר 2 צלילות במקום נבצע צלילת לילה באום חל חל. זוהי אחת מצלילות הלילה היפות באזור. נאכל ארוחת ערב ונמשיך בהפלגה דרומה – מהלך של כ-180 ק"מ.

היום השני

בבוקר נתעורר באתר האלפינסטון ריף – הראס מוחמד של הדרום. ריף זה, המתרומם מקרקעית הים, הוא מהיפים והמרשימים בדרום מצרים. הריף מוארך וכיוונו צפון-דרום. בחלקו הצפוני הוא משתפל לאט ויוצר כתף תת מימית. על כתף זו ניתן לראות כרישים מסוגים שונים. בצדו הדרומי כתף נוספת, עליה נצפים כרישי אושיאניק באופן כמעט קבוע.

לאחר הצלילה נמשיך דרומה, כשעתיים הפלגה, לאזור ואדי גמל. את צלילתנו השניה נבצע באתר חבילי רדיר – ריף המתחיל בעומק 5 מטרים וממשיך לעומקים גדולים. במקום ניתן לראות כרישי פטיש. את צלילתנו השלישית היום נבצע באתר שעב שארם – אחד הקירות היפים באזור זה ובו מערות וכרישונים. עגינה וצלילת לילה מרהיבה ב-Wadi Gamal.

היום השלישי

נבצע צלילת בוקר מוקדמת לאורך הקיר היפה של שעב שארם. צלילה שנייה תתבצע בחבילי רדיר. לאחר מכן נגיע לאבו דבב, שם ננסה לשנרקל עם פרת הים המפורסמת. נבצע צלילת לילה באבו דבב.

היום הרביעי

נבצע 3 צלילות פרידה מהכרישים באלפינסטון. לפנות ערב – תחילת הפלגה צפונה אל עבר ספאגה.

היום החמישי

את שתי הצלילות הראשונות של היום נבצע באתר היפה ביותר באזור ספאגה – אבו קייפאן. באתר מדהים זה דגים רבים ונקיקים מעניינים שניתן להיכנס אליהם. לאחר הצלילה השנייה נצא אל עבר שעב אל ערג’ בהורגדה, שם נבצע צלילת דמדומים וצלילת לילה.

היום השישי

היום נתעורר בצדו המערבי של האי ג’ובל כשמתחתינו שוכבת לה ה"רוזלי מולר". אונייה זו שימשה את הצבא הבריטי במלחמת העולם השנייה והובילה פחם לכוחות הבריטים בצפון אפריקה. יומיים אחרי הטבעתה של ה"טיסטלגורם" ע"י מטוסים גרמנים, הוטבעה ה"רוזלי מולר". אונייה זו שוכבת על קרקעית הים בעומק 50 מטר, אך צלילה על סיפונה העליון בעומק 30 מטר היא חוויה יוצאת דופן בשל יופיה וכמות הדגה האדירה במקום.

הצלילה השנייה של היום תתבצע על האוניה הטבועה "יוליסס", השוכבת על קרקעית הים בעומק 20 מטר, לצדו של הריף המדהים והעשיר, ה-Bluff Point באי ג’ובל. לאחר ארוחת הצהריים נחצה את מיצרי ג’ובל ונצמצם מרחק אל עבר ראס מוחמד. נבצע צלילת דמדומים ולילה בריף היפה של ה- Beacon Rock.

היום השביעי

את היום האחרון נקדיש לראס מוחמד. עם כל הכבוד לדרום המקסים – קשה ביותר לנצח את ראס מוחמד ביום טוב. נבצע את הצלילות הקלאסיות והתמיד נהדרות של הראס ונחזור לשארם עם ערב. לאחר שניפרד מהספינה, הסעה נוחה ונעימה תיקח אותנו לטאבה וחזרה הביתה ממסע מדהים.

פרטים נוספים

המסלול המוצע הוא מיוחד במינו – יוצא וחוזר לשארם. הספארי מבוצע בספינות גדולות, מרווחות, מצוידות ומאובזרת היטב. התאים זוגיים – כל קבינה היא יחידה נפרדת בעלת מיזוג ומקלחת/שירותים משלה. המסלול בנוי במיוחד לישראלים ולכן יוצא וחוזר לשארם אל שייך. לכל הפלגה מתלווה מדריך ישראלי מנוסה ומדריך מקומי.

ההשתתפות בהפלגה מחייבת ויזה מצרית.

מסלול זה הינו דוגמא בלבד. ניתן לשנות אתרי צלילה על פי בקשת הקבוצה או על פי החלטת הסקיפר בהתאם לתנאי הים.במקרה של שינוי נצלול באתרים שאינם נופלים ברמתם מהאתרים המתוארים.